Dyrekcja Główna

Temat: Pentagram 5210 kilka pytań po przeczytaniu forum
ad1. Na dzień 30.01.2010 jest AM 6.1a
ad2. Złe witaminy lub źle scrakowany program
ad3. Po podłączeniu Nomada do kompa i zainstalowaniu programu ActiveSync ( działa pod Windows XP ), znajdziesz katalogi. Wszystko co ma być w Nomadzie umieszczasz w katalogu Resident Flash. To co ma się znaleźć na karcie umieszczasz na Storage Card ( czy jakoś podobnie ). Rejestry natomiast to zupełnie inna bajka. To tak jakbyś zapytał o opis rejestru do Windowsa XP...nieliczni wiedzą. Ja osobiście nie polecam zabawy z rejestrem bez podstawowej wiedzy.
ad4. Nowinką odnośnie przycisku w Nomadzie 5210 jest wypuszczenie na rynek Nomada 5220. Problemy zostały rozwiązane.
ad5. Sprecyzuj pytanie bo nie bardzo rozumiem o co pytasz...chcesz mieć ikony na pulpicie ?
ad6. Niestety nie tak. Nie AM PL, tylko AM EU. Tutaj możesz wgrać całą Europę lub wybrane kraje na drodze do interesującego Cię punktu.
ad7. Pobrać trzeba całą mapę. Z jednym małym zastrzeżeniem. Legalna wersja nie zadziała na innym urządzeniu, nie ma opcji używania tego samego programu na dwóch nawigacjach jednocześnie. Można AM przypisać do karty ale wtedy musisz mieć tą kartę zawsze przy sobie w nawigacji, więc ktoś inny nie może w tym samym czasie używać tego samego programu.
Źródło: my-navia.pl/viewtopic.php?t=17040Temat: Poblokowane porty na radiówce !!!
Poblokowane porty na radiówce !!!
  Witam wszystkich nieszczęsliwych posiadaczy radiówki, otóz mam internet radiowy od firmy www.komputerlan.com.pl od 2 miesięcy. Przez pierwszy miesiąc chodziło super (mam 256) czyli sciągąło mi 30 kbs na loozie nieraz nawet 50 kbs szło nocami nie wiedzieć czemu :) Od około 3 tygodni są problemy niestety, net muli sciaga np 10 kbs, ale to nie jest najgorsze, na pioczątku mogłem bez problemu grać online z kumplami ale po jakimś czasie za cholere nie mogłem znaleźć jakiegokolwiek serwera do gier online co kumple stawiali ani do zadnego sie przyłączyć. Ostatnio nawet nie moge nic pobrac poprzez "zapisz element docelowy jako.." raz tez nie mogłem ale na drugio dzień juz mogłem wiec wnioskuje ze to administrator coś kombinuje. Mam takie pytanie czy mozliwe jest ze administrator blokuje jakieś porty aby nie mozna było grac online lub sciagac poptrzez np "zapisz element ..." Zamierzam zadzwonhic do nich po swiętach i przedfstawic sprawę i dlatego chce weidzieć jakie to porty zeby mi nikt bajek nie wciskał ze mam trojany wirusy, popsuty komp itp:cool: Brdzo proszę o pomoc , thanks from the mountain :)
Źródło: peb.pl/showthread.php?t=107450


Temat: Pendrive bez wirusów??

  Jest prosty, pisałem wcześniej. (o ile nie masz kompa już zawalonego virusami).

To jest sposób, żeby nie przynosić z zewnątrz. A jak masz już to na dysku u siebie, to jest inna bajka. Fakt same Ci się załadują, na pamięć przenośną.
A tu chodzi o to, żeby się nie przeniosły na nasz system z zewnątrz(dlatego można wykorzystać inny system).
No jeszcze sprawa czy porty masz pozamykane?? Ale z tego co widziałem to jest post poświęcony temu zagadnieniu, wieć nie będę dublować.;)

Jak przenosisz dane z zawirusowanego kompa, to fakt mogą być niewidoczne dla windy.
Ściągnij sobie Ubunta, odpal z płyty i zobacz co masz na pamieci zewnętrznej.
Jęśli ich nie zobaczysz, to dziwne. :-o A jak nawet nie zobaczysz to skopiujesz sobie to co potrzeba, a nie to co samo będzie się w tle kopiwać.
Narazie nie słyszałem, żeby z windy trojany i reszta chodziła sprawnie na Ubuncie...
Cała operacja uruchomienia Ubunta to 5 minut, a walka z niespodziankami- nie oszukujmy się troszkę dłużej.

Zalety, napewno się nic nie przeniesie na Linuksie z Windowsa, no bo jak.
Jest pewne.;)
Wady: Trzeba sobie pobrać Ubunta z sieci, ma coś koło 650MB lub zamówić.
Troszkę więcej czasu, bo trzeba uruchomić z płyty, no opcja ja mam z dysku.

To jest sposób jak można te dwa systemy wykorzystać jednocześnie do czegoś niewątpliwie istotnego. A nie po to, że aby zastanawiać się, który system jest lepszy... Ja mam i jeden i drugi ;)

Co do noszenia płyt to zawsze jakieś wyjście. Może niewygodne, ale jakieś jest;) Ja robie tak jak pisze i nie mam kłopotów z niespodziankami. Więc, nie zaszkodzi zobaczyć. Nic nie kosztuje, po za energią, potrzebną na ściągnięcie i wypalenie płyty ISO;)
Pozdrawiam.
Źródło: peb.pl/showthread.php?t=236429